Maleena has logged 19 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Edit this entry  
12
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Shanghai Triad

Shanghai Triad

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
Edit this entry  
07
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry