• The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Blind Spot

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Hotel by the River

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Asako I & II

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

  • Fahrenheit 451

  • 3 Faces

  • The Silences

  • The Image Book

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Border

  • Donbass

  • Book Club

    ★★

  • Diane

    ★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

  • Transit

  • Beyond Words

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Searching

    ★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Missing Episode

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Vampire Clay

  • The Wife

    ★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • The Lodgers

    ★½

  • Good Favour

    ★★½

  • Disappearance

  • Custody

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Tulipani: Love, Honour and a Bicycle

  • Ava