• Ava

  • Bodied

    ★★★★

  • Sweet Country

    ★★½

  • It

    ★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • The Book of Henry

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Avenues

  • The Poet and the Boy

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Gifted

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Song to Song

    ★★½

  • Unforgettable

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • Rings

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • 78/52

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Golden Exits

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Did You Wonder Who Fired the Gun?

  • A Dog's Purpose

    ★½

  • Merry Christmas

  • Hidden Figures

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • A Balloon for Ben

  • Silence

    ★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★

  • Lantouri

    ★½

  • Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

  • Never Eat Alone

    ★★★½

  • I Am Not Madame Bovary

  • Split

    ★★½

  • Porto

    ★★½

  • In the Blood

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★★★½

  • Blue Jay

    ★★★★

  • City of Tiny Lights

  • Jackie

    ★★½

  • Clair Obscur

  • Tramps

    ★★½

  • All Governments Lie: Truth, Deception, and the Spirit of I.F. Stone