• The Green Knight

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • North Hollywood

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • Grandma's Last Wishes

    ½

  • Run

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Cut Throat City

  • Host

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★