Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Safe

Safe

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry