• Elvis

  • Jurassic World: Dominion

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

  • Red Notice

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Get the Goat

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Double Dad

    ★½

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Freddie Mercury - Love Me Like There’s No Tomorrow

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Alien Xmas

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hunger Ward

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Canvas

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Earwig and the Witch

  • Out Of My League

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Serious Men

    ★★★½

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Any Crybabies Around?

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Os Espetaculares

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½