Sort by

Rob has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry