Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Monster Island

Monster Island

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Michael Collins

Michael Collins

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Laura

Laura

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Story from North America

Story from North America

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry