• Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Old Maid

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Opera

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Black Is King

    ½

  • Host

    ★★½

  • Rick and Morty vs. Genocider

    ★★★½

  • Money Plane

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Becky

    ★★

  • Unsettling Scenes

    ★★

  • Out

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • Sputnik

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Corona Zombies

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★½