• Wake Up

    ★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Genius Loci

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★½

  • Pinkfong & Baby Shark's Space Adventure

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Madness in the Method

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • VFW

    ★★★½

  • Blood Machines

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Werewolf Cop

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★½

  • The Ringmaster

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½