• Four Lives

    ★★½

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Diana: The Musical

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Madonna - Madame X

  • Schumacher

  • The Last Duel

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Procession

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Dolly Parton: A MusiCares Tribute

  • Save Ralph

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Cherry

  • Pelé

  • Can't Get You Out of My Head

    ½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers