• All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Injustice

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★½

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Precious Templeton: A Pony Tale

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Extinct

    ★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Burrow

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★