The has logged 551 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
Edit this entry  
14
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Let Me Make You a Martyr

Let Me Make You a Martyr

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Animal World

Animal World

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hero

The Hero

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Kin

Kin

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
½
Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★
Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alpha

Alpha

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry