• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Black Friday

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Silent Night

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Raising Kratos

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

  • Halloween

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½