Matt has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry