• No Time to Die

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • A1 Express

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½