Marco has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man Alive

Man Alive

×
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Boy

Bullet Boy

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Contempt

Contempt

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf, the Ship and the Little Green Bag

The Wolf, the Ship and the Little Green Bag

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Monster

The Monster

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Showgirls

Showgirls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brighton Rock

Brighton Rock

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Schramm

Schramm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★½
Read the review Edit this entry