• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Asakusa Kid

    ★★★½

  • City of Flowers

  • Skylab

    ★★

  • MIGHTY ROBO V

    ★★★

  • Henry

  • It's Raining Frogs Outside

  • i get so sad sometimes

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • One Shot

    ★★★

  • We Couldn't Become Adults

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★½

  • The First Wave

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old Henry

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Tender Leaves of Guava

    ★★★

  • Summer Blues

    ★★½

  • Dandansoy

    ★★★

  • 13 Feet

    ★★

  • Black Rainbow

    ★★★

  • Candyman

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★½

  • Upcoming Summer

    ★★★

  • The Green Knight

  • Escape from Mogadishu

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

  • Old

    ★★½

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Playground

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½