MarcoMiguel has logged 249 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Still Human

Still Human

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Furie

Furie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow

Shadow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mindanao

Mindanao

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sea of Shadows

Sea of Shadows

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mañanita

Mañanita

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Holiday

Holiday

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Score

Score

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lucid

Lucid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry