marcricov has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry