• Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Goedam

    ★★

  • The Great Heist

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★

  • Peninsula

    ★½

  • Adapt

    ★★★★★

  • Siren Snubbed

    ★★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Empty Places

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Who's there?

    ★★★½

  • The One-Minute Memoir

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Rhubarb

    ★★½

  • As You Sleep the World Empties

    ★★★½

  • Be Careful What You Wish For

    ★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Bite-Sized Stories

    ★★★

  • Waiting

    ★★★½

  • Circus Person

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • Days

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Red Moon Tide

    ★★★

  • Format Your Heart

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Scenes from My Life

    ★★★★

  • Matches

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Brave New World

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★