• Happy Old Year

    ★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • My Mexican Bretzel

    ★★★★

  • Bicycle

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Dedicated to my ex

    ★★★

  • The Play

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Eli

    ½

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • AI

    ★½

  • Seventeen

    ★★★★★

  • In Orbit

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Lumineers: III

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Wanted

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Something to Remember

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Electric Swan

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Wings

    ★★★★

  • Float

    ★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • flying a kite

  • Body Swap

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Flesh

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Into the Flame

    ★★★½

  • Hot and Tasty

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Daughter

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Marooned

    ★★½

  • Memorable

    ★★★★★