• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★