• Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Out Of My League

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Under the Riccione Sun

  • Hidden Away

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hope Gap

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • C'è tempo

    ★★½

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Only You

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • On My Skin

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Made in Italy

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • In arte Nino

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

  • Okja

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

  • God's Own Country

    ★★★★★