marghe has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Loft

The Loft

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Edit this entry  
20
In arte Nino

In arte Nino

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Hidden Away

Hidden Away

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Made in Italy

Made in Italy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Out Of My League

Out Of My League

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Only You

Only You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry