jas has logged 34 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Double

The Double

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry