• John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Unicorn Store

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Southpaw

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½