• Licorice Pizza

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Together Together

    ★★★

  • Let Them All Talk

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Capone

    ½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Trolls World Tour

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Things to Come

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Meddler

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Meru

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Beyond the Lights

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★½

  • Spring Breakers

    ★★★★