• Squid Game

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The Kissing Booth

    ½

  • Truth or Dare

  • Love, Simon

    ★½

  • Peter Rabbit

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Help

  • Lemonade Mouth

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • The Runaways

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Twilight

    ★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Horton Hears a Who!

  • The Game Plan

  • Superbad

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Nacho Libre

    ★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★

  • Imagine Me & You

    ★★★★