Mariaprofili has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry