• The Comeback Trail

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Fatman

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • The Show

  • How to Deter a Robber

  • The Boy Behind the Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Supernova

  • The Water Man

  • Great White

  • Joe Bell

  • Concrete Cowboy

  • I Care a Lot

  • Shadow in the Cloud

  • Penguin Bloom

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Monday

  • Nowhere Special

  • Holler

  • Love Is Love Is Love

  • The World to Come

  • Antebellum

    ★★½

  • Made in Italy

    ★½

  • Outcry

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Transhood

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Secret: Dare to Dream

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★½

  • Shiva Baby

  • Resistance

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • The Nest

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★★★

  • Summertime

  • The Turning

    ★½

  • Cats

    ½

  • Mob Town

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Spirits in the Forest

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Jexi

    ★★½

  • Eternal Beauty

  • Semper Fi

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Ride Like a Girl

    ★★★½

  • Fleetwood Mac's Songbird: Christine McVie

    ★★★½

  • Jungleland

  • Harriet

    ★★½