• The Eyes of Tammy Faye

  • Cry Macho

  • The Card Counter

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Pig

  • Annette

  • In the Heights

  • Cruella

    ★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★

  • The Way Back

    ★★

  • Days

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Subject to Review

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Anima

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★½

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★★½