Carman has logged 18 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★½
Edit this entry  
29
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Edit this entry  
29
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
25
Her Wild Oat

Her Wild Oat

1927
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Roman Scandal

A Roman Scandal

1919
×
★★★
Edit this entry  
25
Life in Hollywood No. 2

Life in Hollywood No. 2

1927
×
Edit this entry  
23
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★½
Edit this entry  
15
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★½
Edit this entry  
11
The Brick and the Mirror

The Brick and the Mirror

1965
×
★★★½
Edit this entry  
11
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★
Edit this entry  
08
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gigi

Gigi

1958
×
★★★½
Edit this entry