Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
Edit this entry  
24
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
Edit this entry  
24
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Edit this entry  
23
A TV Dante

A TV Dante

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Homicidal

Homicidal

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Edit this entry  
13
Duel

Duel

1971
×
Edit this entry  
13
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
Edit this entry  
11
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
Edit this entry  
11
Them!

Them!

1954
×
Edit this entry  
11
I Married a Monster from Outer Space

I Married a Monster from Outer Space

1958
×
Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
Edit this entry  
10
Tarantula

Tarantula

1955
×
Edit this entry  
09
Mauro

Mauro

2014
×
Edit this entry  
08
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
Edit this entry  
08
Cat People

Cat People

1942
×
Edit this entry  
07
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
Edit this entry  
07
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
Edit this entry  
26
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
22
The Boy

The Boy

2016
×
Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
24
A Nanny for Christmas

A Nanny for Christmas

2010
×
Edit this entry  
19
The ChubbChubbs Save Xmas

The ChubbChubbs Save Xmas

2007
×
Edit this entry  
19
Saving Santa

Saving Santa

2013
×
Edit this entry  
18
Frankie & Alice

Frankie & Alice

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
No sabés con quién estás hablando

No sabés con quién estás hablando

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Deodato Holocaust

Deodato Holocaust

2019
×
Edit this entry  
13
The Furies

The Furies

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Una chica invisible

Una chica invisible

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Jinxed

Jinxed

2020
×
Edit this entry  
13
Liliana

Liliana

2020
×
Edit this entry  
13
Orquestracción

Orquestracción

2019
×
Edit this entry  
13
La evolución de la cuarentena

La evolución de la cuarentena

2020
×
Edit this entry  
13
Mr. Kellog's

Mr. Kellog's

2020
×
Edit this entry  
13
La noche

La noche

2020
×
Edit this entry  
13
Un día en la vida de...

Un día en la vida de...

2020
×
Edit this entry  
13
Trapshit

Trapshit

2020
×
Edit this entry  
13
Pacto desafortunado

Pacto desafortunado

2020
×
Edit this entry  
13
Lurkers

Lurkers

2020
×
Edit this entry  
13
Atrapados

Atrapados

2020
×
Edit this entry  
13
Paranoia

Paranoia

2020
×
Edit this entry  
13
Silvia y sus amigas

Silvia y sus amigas

2020
×
Edit this entry  
13
The body

The body

2018
×
Edit this entry  
13
Caso Pratt

Caso Pratt

2020
×
Edit this entry