Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Mutant Action

Mutant Action

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrong Fiancé

The Wrong Fiancé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning Blue

Burning Blue

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Angela's Ashes

Angela's Ashes

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
99 francs

99 francs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hangfire

Hangfire

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Bad Swim

The Big Bad Swim

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transference: Escape the Dark

Transference: Escape the Dark

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man at Bath

Man at Bath

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Green

Beautiful Green

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Les Sièges de l'Alcazar

Les Sièges de l'Alcazar

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atrocious

Atrocious

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Max Cloud

Max Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepwalker

Sleepwalker

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Libera me

Libera me

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Danish Boys

The Danish Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Small Back Room

The Small Back Room

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sea

The Sea

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranoiac

Paranoiac

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maléfique

Maléfique

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
After the Waterfall

After the Waterfall

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Sense of History

A Sense of History

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Missionary

The Missionary

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whore 2

Whore 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Retake

Retake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Il Grido

Il Grido

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Drawn Together Movie: The Movie!

The Drawn Together Movie: The Movie!

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forbidden Games

Forbidden Games

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bliss

Bliss

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Head against the Wall

Head against the Wall

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shiner

Shiner

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Life on Ice

My Life on Ice

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hole

The Hole

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry