• Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★