Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rin: Daughters of Mnemosyne

Rin: Daughters of Mnemosyne

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chaos;Head

Chaos;Head

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
G.I. Joe: Resolute

G.I. Joe: Resolute

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sword of the Beast

Sword of the Beast

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kiznaiver

Kiznaiver

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gatchaman the Movie

Gatchaman the Movie

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vexille

Vexille

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
91 Days

91 Days

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Akame ga Kill!

Akame ga Kill!

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fafner in the Azure: Dead Aggressor - Heaven and Earth

Fafner in the Azure: Dead Aggressor - Heaven and Earth

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bleach

Bleach

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Razor's Edge

The Razor's Edge

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rokka - Braves of the Six Flowers

Rokka - Braves of the Six Flowers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Darwin's Game

Darwin's Game

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry