Sort by

Mark_Lemmond has logged 51 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Book of Manning

The Book of Manning

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Origin: Spirits of the Past

Origin: Spirits of the Past

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Speckles: The Tarbosaurus

Speckles: The Tarbosaurus

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hondo

Hondo

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Epic

Epic

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Best of WCW Clash of the Champions

The Best of WCW Clash of the Champions

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legend of the Lost

Legend of the Lost

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Train Robbers

The Train Robbers

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happily N'Ever After

Happily N'Ever After

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Trail of the Pink Panther

Trail of the Pink Panther

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snow Falling on Cedars

Snow Falling on Cedars

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rite

The Rite

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dinoshark

Dinoshark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry