• No Time to Die

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Oslo

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Monument to the Murderers

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★