• Half Brothers

    ★★★

  • Love, Weddings and Other Disasters

  • The Prom

    ★★

  • Superintelligence

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • Embattled

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Last Three Days

    ★★

  • Chick Fight

    ★★½

  • Echo Boomers

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Kindred

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Spell

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Come Play

    ★★★½

  • All My Life

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Friendsgiving

    ★★

  • American Selfie: One Nation Shoots Itself

    ★★★

  • The Witches

    ★★½

  • Fatman

    ★★½

  • Stardust

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • 2 Hearts

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Don't Look Back

    ★★

  • The Opening Act

    ★★★

  • I'm Your Woman

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

  • Zappa

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Dear Santa

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Death of Me

  • 2067

    ★★★½

  • Vanguard

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • LX 2048

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★

  • The Secrets We Keep

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

  • Another Round

  • Nomadland

  • Wander

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Critical Thinking

    ★★★½

  • The Argument

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Minor Premise

  • Triggered

    ★★★

  • Centigrade

    ★★½

  • The War with Grandpa

    ★★½