• Capriccio

    ★★½

  • All Through the House

    ★★½

  • Highway to Hell

    ★★★★

  • Bad Dreams

    ★★★

  • The Witch

    ★½

  • The Innocents

    ★★★★★

  • Paranormal Activity

    ★★★★

  • Lisa and the Devil

    ★★

  • In Fabric

  • Subspecies

    ★★★

  • The Visitants

  • The Kiss of the Vampire

  • The Dead Center

    ★★½

  • Arachnid

    ★★★

  • The Legend of Hell House

    ★★★½

  • Phobia

    ★★★

  • The Wizard of Gore

  • Terror Train

    ★★