• Tempos

    ★★★★★

  • The Radio

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Pelé

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Bacurau no Mapa

    ★★★½

  • Modulation

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Duck Duck

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★