Mark has logged 50 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry