Lucas has logged 10 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Chair

The Chair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bar

The Bar

2017
×
★★
Read the review Edit this entry