mar has logged 572 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Behind the Fallout

Behind the Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Tom Cruise: An Eternal Youth

Tom Cruise: An Eternal Youth

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
15
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Taps

Taps

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Rise of Drones

The Rise of Drones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Firm

The Firm

1993
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John and Mary

John and Mary

1969
×
★★★
Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry