Sort by

Morgan has logged 2,183 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Variety

Variety

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★
Edit this entry  
31
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ottolenghi and the Cakes of Versailles

Ottolenghi and the Cakes of Versailles

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Edit this entry  
30
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Boyfriend Game

The Boyfriend Game

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Love Don't Co$t a Thing

Love Don't Co$t a Thing

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drag Becomes Him

Drag Becomes Him

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Say Goodbye

Never Say Goodbye

1946
×
★★
Edit this entry  
27
Followers

Followers

2020
×
Edit this entry  
27
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pocketful of Miracles

Pocketful of Miracles

1961
×
★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crooks Anonymous

Crooks Anonymous

1962
×
★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
Edit this entry  
23
Scorpio

Scorpio

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★
Edit this entry  
21
King of Kings

King of Kings

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chalk It Up

Chalk It Up

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry