Sort by

Morgan has logged 40 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Nashville

Nashville

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
West Point

West Point

1927
×
★★½
Edit this entry  
17
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jigarthanda

Jigarthanda

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Trouble with Angels

The Trouble with Angels

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tideland

Tideland

2005
×
★★
Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Friendly Persuasion

Friendly Persuasion

1956
×
★★
Edit this entry  
02
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry