Marta has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Two Women

Two Women

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★½
Edit this entry  
08
A Second Chance

A Second Chance

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dobbiamo parlare

Dobbiamo parlare

2015
×
★★★½
Edit this entry