martemarte has logged 26 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
New Kids Nitro

New Kids Nitro

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry