martemarte has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Little Bee

Little Bee

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★
Read the review Edit this entry